Дмитрий Иванович Менделеев 4


Autor:
NeznámýUnknown author
Formát:
734 x 600 Pixel (198083 Bytes)
Popis:
A portrait of Russian chemist Дмитрий Иванович Менделеев (Dmitri Ivanovich Mendeleyev), February 1834–2 Feb 1907.
Komentář k Licence:
Public domain

Toto dílo je volné také v zemích, jejichž právní řád chrání majetková autorská práva po dobu života autora a 70 let po jeho smrti.


You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States.
Bylo zjištěno, že u tohoto souboru nejsou známa žádná omezení daná autorským právem a právy s ním souvisejícími.
Licence:
Public domain
Credit:
Weeks, Mary Elvira (1933) The Discovery of the Elements, Easton, PA: Journal of Chemical Education, p. 208 ISBN: 0766138720.
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 01 Jan 2025 17:43:24 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Dmitrij Ivanovič Mendělejev

Dmitrij Ivanovič Mendělejev, rusky Дмитрий Иванович Менделеев byl ruský vědec mimořádně širokého záběru. Působil především jako chemik, fyzik, geolog, metrolog, meteorolog, ekonom a technolog chemických, těžebních i zemědělských procesů. Mimo jiné byl objevitelem kritické teploty, kterou nazval absolutním bodem varu a poprvé formuloval stavovou rovnici pro ideální plyny s konstantou, u níž prokázal univerzálnost pro všechny plyny. Následně stanovil velmi přesnou hodnotu této konstanty. Jako první definoval abiogenní teorii vzniku ropy, která získala ve světě další zastánce koncem 20. století. Navrhl dopravu ropy potrubím a vyvinul postup pro podzemní zplyňování uhlí, který se stal nadějnou technologií 21. století. Meteorologii posunul z oblasti pověr mezi vědecké disciplíny a spiritismus z vědeckého zázemí do sféry pověr. Na zakázku vlády vyvinul technologii výroby bezdýmného střelného prachu a navrhl konstrukci prvního ledoborce na světě. V závěru svého života se věnoval otázkám národního průmyslu a ekonomiky, vytvořil celní sazebník a jako zastánce protekcionismu a ekonomické samostatnosti Ruska byl hlavním poradcem ministerského předsedy Sergeje Witteho. Ve funkci ředitele Hlavní komory pro míry a váhy připravil Rusko na přijetí metrického systému a gregoriánského kalendáře. .. pokračovat ve čtení

7. skupina

Mezi prvky 7. skupiny periodické tabulky prvků patří mangan (Mn), technecium (Tc), rhenium (Re) a bohrium (Bh). Tato skupina se také nazývá manganová skupina. Elektronová konfigurace valenční elektronové slupky je ns2 (n-1)d5. .. pokračovat ve čtení