Cesky Krumlov 52
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
5920 x 3936 Pixel (5559159 Bytes)
Popis:
Český Krumlov is a small city in the South Bohemian Region of the Czech Republic and Old Český Krumlov is a UNESCO World Heritage Site. Construction of the town and
Český Krumlov Castle began in the late thirteenth century at a ford in the
Vltava River, which was important in trade routes in Bohemia. In 1302 the town and the castle were owned by the
House of Rosenberg. Emperor
Rudolf II bought Krumlov in 1602 and gave it to his natural son Julius d’Austria. Emperor
Ferdinand II gave Krumlov to the
House of Eggenberg. From 1719 until 1945 the castle belonged to the
House of Schwarzenberg. Most of the architecture of the old town and castle dates from the fourteenth through seventeenth centuries - the town's structures are mostly in Gothic, Renaissance, and Baroque styles. The core of the old town is within a horseshoe bend of the river, with the old Latrán neighborhood and castle on the other side of the Vltava.
The Scotch Mist Gallery contains many photographs of historic buildings, monuments and memorials of Poland and beyond.
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sat, 08 Mar 2025 12:07:46 GMT
Relevantní obrázky
Relevantní články
Vltava
Vltava je s délkou 430,2 km nejdelší řekou na území Česka. Pramení na Šumavě, u obce Černý Kříž, soutokem Teplé Vltavy a Studené Vltavy. Protéká mimo jiné Českým Krumlovem, Českými Budějovicemi a Prahou a ústí zleva do Labe v Mělníku. Povodí Vltavy s přítoky Malší, Lužnicí, Otavou, Sázavou a Berounkou zaujímá jižní část Čech a spolu s Labem, jehož přítokem Vltava je, vytváří systém odvodňující téměř celé Čechy. Povodí řeky je 28 090 km². Své jméno „Vltava“ řeka dostala od starých Germánů, kteří ji nazývali Wilt-ahwa – divoká voda, přičemž Germáni jméno pro Vltavu převzali nejspíše od Keltů.
.. pokračovat ve čtení