Idioma bosnio dentro del serbo croata


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
1658 x 1150 Pixel (56136 Bytes)
Popis:
Idioma bosnio
Licence:
Credit:

Vlastní dílo - derivative work, created from this map whose author is User:PANONIAN: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Serbo_croatian_languages2006_02.png

References

Published references:

  • Popis stanovništva, domaćinstava i stanova u 2002. - Stanovništvo - knjiga 3 - Veroispovest, maternji jezik i nacionalna ili etnička pripadnost prema starosti i polu (podaci po opštinama), Republika Srbija - Republički zavod za statistiku, Beograd, maj 2003.
  • Popis stanovništva, domaćinstava i stanova u 2003. - Stanovništvo - knjiga 3 - vjeroispovest, maternji jezik i nacionalna ili etnička pripadnost prema starosti i polu (podaci po opštinama), Republika Crna Gora - Zavod za statistiku, Podgorica, novembar 2004.

Internet references:

Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Sun, 13 Apr 2025 17:38:38 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Bosenština

Bosenština je standardizovaný jazykový útvar polycentrického jazyka srbochorvatštiny používaný hlavně Bosňáky. Vychází z východohercegovského štokavského nářečí. Hovoří jím 2–2,5 milionů lidí v Bosně a Hercegovině (1,866 mil.), Srbsku, Černé Hoře, Kosovu, Chorvatsku, západní Evropě a Severní Americe a také nezjištěné množství emigrantů v Turecku. V podstatě jde o jiný název pro variantu srbochorvatštiny v Bosně a Hercegovině, která byla úředním jazykem v Jugoslávii do roku 1992. Je také oficiálně uznaným menšinovým jazykem v Chorvatsku, Srbsku, Černé Hoře, Severní Makedonii a Kosovu. .. pokračovat ve čtení