Kolonie Čína a obecní kolonie Za Aero, naučná stezka
- (1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo kresbou, malbou nebo grafikou, fotografií nebo filmem nebo jinak zaznamená nebo vyjádří dílo, které je trvale umístěno na náměstí, ulici, v parku, na veřejných cestách nebo na jiném veřejném prostranství; do autorského práva nezasahuje ani ten, kdo takto vyjádřené, zachycené nebo zaznamenané dílo dále užije. Je-li to možné, je nutno uvést jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a umístění.
- (2) Ustanovení odstavce 1 se nevztahuje na pořízení rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou a na rozmnožování nebo rozšiřování díla formou trojrozměrné rozmnoženiny.
Relevantní obrázky











Relevantní články
Seznam nouzových kolonií v PrazeToto je neuplný seznam nouzových kolonií v Praze. Ve 20. letech 20. století začaly v prstenci kolem Velké Prahy soubory provizorních staveb obývaných nejchudšími sociálními vrstvami obyvatel, které neměli dostatek financí na bydlení v činžovním nebo rodinném domě. Tyto soubory provizorních domů se nazývaly nouzové kolonie, které vznikaly často na pozemcích, které byly nerentabilní, například obrácené k severu, v příliš příkrém svahu apod. Pražská obec se k jejich vzniku stavěla zpočátku odmítavě, ale později sama začala zakládat vlastní nouzové kolonie jako například Za Aero nebo Arizona. Většina těchto kolonií zanikla po druhé světové válce. Asi nejznámější a jedna z nejrozsáhlejších, která se dochovala dodnes, je bohdalecká kolonie a vedlejší kolonie Na Slatinách. Jako provizorní ubytování studentů existovala také kolonie zvaná Kolonka na Letné. .. pokračovat ve čtení