Leopold Gombocz, 1930 Imkerversammlung


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
2212 x 1487 Pixel (1325958 Bytes)
Popis:
Gruppenbild von einer der vielen Imkerversammlungen, die der österreichisch-ungarische Imker Leopold Gombocz (1875–1943) in seiner Großimkerei in Laafeld bei Radkersburg (Steiermark) regelmäßig veranstaltete, hier im Jahr 1930. Leopold Gombocz sitzt in der Mitte der ersten Reihe, rechts neben ihm seine Lebensgefährtin; davor die Tochter Elisabeth und seine Söhne, Johann und Ferdinand (von links nach rechts,die Kinder stammen aus seiner früheren Ehe, seine Frau verstarb 1929),. Hinter der Gruppe ist einer der von Gombocz entwickelten und angefertigten, speziellen Bienenwagen zu sehen.
Bei den schlanken Bäumen im Hintergrund handelt es sich um Robinien (Scheinakazie), die Gombocz zwecks Gewinnung von Akazienhonig bevorzugt auf eigenem Grund anpflanzte.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 05 Feb 2025 08:55:26 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Německé včelařské spolky na území Rakouska-Uherska

Německé včelařské spolky mají bohatou historii. Datum jejich vzniku spadá do konce 18. století, kdy byla na území Dolní Franky v roce 1768 založena včelařská společnost „Fränkische Bienengesellschaft“. O rok později založila Marie Terezie první veřejnou včelařskou školu. Spolupráce mezi včelaři a neustálý vývoj v tomto oboru vyústily v organizování včelařů také na území tehdejší Habsburské monarchie. První samostatný německý spolek v Rakousku-Uhersku byl založen v Čechách. Valná většina spolků se však vyvíjela z včelařských sekcí pod hospodářskými společnostmi. V roce 1860 se osamostatnil včelařský spolek ve Vídni – „Verein zur Förderung der Bienenzucht in Niederösterreich“ a po jeho statutární úpravě v roce 1880 mohlo docházet k zakládání pobočných včelařských spolků po celém Rakousku-Uhersku. Ústřední rakouský spolek vydával včelařský časopis „Bienen Vater“, který byl členům rozesílán. Sdružení včelaři přispívali do pokladny členskými poplatky, z kterých mohlo být hrazeno mimo jiného i pojištění včelstev. Rakouská centrála ve Vídni zajišťovala vzdělávání lektorů (učitelů) a řídila jejich přednáškovou činnost po absolvování včelařské školy. Dále se starala o vydávání moderní odborné včelařské literatury a kalendářů, distribuovala semena medonosných rostlin a dřevin či k tomu potřebné příručky. Včelaři se tak zasloužili o bohatou výsadbu akátů, kaštanů, lip, olší, javorů, lísek, pámelníků, jív, ale i rybízů a angreštů. .. pokračovat ve čtení