Nádvoří bíloveckého zámku dnes


Autor:
Přisuzování:
Obrázek je označen jako „Vyžadováno uvedení zdroje“ (Attribution Required), ale nebyly uvedeny žádné informace o přiřazení. Při použití šablony MediaWiki pro licence CC-BY byl pravděpodobně parametr atribuce vynechán. Autoři zde mohou najít příklad pro správné použití šablon.
Formát:
3264 x 1964 Pixel (1552021 Bytes)
Popis:
Zámek tvořící dominantu města Bílovce patří k hodnotným renesančním architekturám 16. století. Bílovecký zámek je dvoupatrová trojkřídlá budova na půdorysu nepravidelného „U“ s okrouhlými nárožními rondely, krytá mansardovou střechou.

Zásadní stavební úpravy zámku realizoval Bernard Pražma z Bílkova společně se svojí manželkou Christinou z Lappitz v letech 1575-76.

Václav Karel Sedlnitzky z Choltitz dal roku 1736 celý zámek přestavět v barokním slohu. Bylo strženo severní tzv. křídlo a tím dostala budova otevřenou dispozici, kterou má v podstatě podnes.

Jeden z nejhorších požárů zachvátil zámek na samém konci druhé světové války. Později v budově zámku sídlilo Městské muzeum v Bílovci a Krajský ústav národního zdraví v Ostravě. Nyní je zámek znovu otevřen.

Na zámku se konají výstavy, divadelní festivaly, koncerty, šermířská vystoupení. Jsou zde vystaven stál expozice rodu Sedlnických z Choltic, historie zámku, instalovaný apartmán hraběnky Idy Sedlnitzké,výstava zaměřená na lov a myslivost v proměnách doby.
Licence:
Credit:
Vlastní dílo
Sdílet obrázek:
Facebook   Twitter   Pinterest   WhatsApp   Telegram   E-Mail
Více informací o licenci na obrázek naleznete zde. Poslední aktualizace: Wed, 16 Apr 2025 06:43:07 GMT

Relevantní obrázky


Relevantní články

Bílovec

Bílovec je město, které se nachází ve Slezsku, v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Západní část města se nachází v přírodním parku Oderské vrchy. Žije zde přibližně 7 400 obyvatel. Území města není souvislé, šest jeho částí tvoří jeden celek a část Výškovice exklávu. .. pokračovat ve čtení

Sedlničtí z Choltic

Sedlničtí z Choltic jsou starý český vladycký rod, který později povýšil do panského stavu. Pravděpodobně pocházejí z rozrodu Benešovců. Sídlili ve 14. století v Cholticích u Přelouče, od 15. století na Moravě. .. pokračovat ve čtení